Miłość i jej wpływ na zdrowie

Miłość jest wspaniałym uczuciem, łączącym dwie osoby. Jest wiele rodzajów miłości, każda o różnych podstawach. Można kogoś kochać bezinteresownie, czysto, bezwarunkowo – są to określenia dla tzw. miłości agape. Miłość platoniczna, to taka która jest wzniosła, nie liczy się tutaj zmysłowość i pożądanie, lecz czyste, prawdziwe uczucie łączące się z wiernością i lojalnością wobec drugiej osoby. Uczucie to rodzi się pomiędzy bliskimi przyjaciółmi. Wyróżniamy także miłość, której podstawą jest pragnienie drugiej osoby, namiętność, zazwyczaj jest ona krótkotrwała. Istnieje również zażyłość pomiędzy matką a dzieckiem, jest to tak zwana miłość rodzicielska. Najpiękniejsza zaś jest miłość romantyczna, która powoduje wielkie uniesienia serce, sprawia, że zakochani potrafią być oderwani od rzeczywistości. Cechuje się ona uczuciem głębokim. Jeśli jest to uczucie odwzajemnione, potrafi dodawać zakochanym skrzydeł, dzięki czemu potrafią wiele zdziałać, coś, czego wcześniej nie byli w stanie zrobić.

Jeśli miłość polega na zdrowych relacjach pomiędzy dwojgiem zakochanych, może ona nieść dla naszego organizmu wiele korzyści zdrowotnych, takie jak uczucie szczęścia, lepsze samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi. Coraz popularniejszy w związkach, towarzyszący szczególnie zdrowej i prawdziwej miłości, staje się demiseksualizm. Demiseksualiści nie potrafią pójść do łóżka z osobą, z którą nie łączy ich żadne uczucie, muszą najpierw poczuć więź psychiczną.

Endorfiny – skutek uboczny miłości

Dzięki uczuciu, jakim jest miłość nasz organizm wydziela więcej hormonów szczęścia, co poprawia nasze samopoczucie, częściej się uśmiechamy, a świat wydaje nam się piękniejszy. Endorfiny, czyli hormony szczęścia zwiększają również naszą odporność na stres, dzięki czemu jesteśmy bardziej zrelaksowani. Wzrost poziomu hormonów szczęścia powoduje również to, że nasza cera staje się piękniejsza, a dzięki stymulowaniu przez endorfiny pracy układu krążenia krwi, przy czym zwiększa się przepływ składników odżywczych oraz tlenu do naszej skóry.

Miłość – lek na ból

Miłość ma bardzo pozytywny wpływ na odczuwany przez nas ból fizyczny, który staje się mniejszy, gdy tylko jest w pobliżu obiekt naszych uczuć lub też o tej osobie myślimy, patrzymy na jej zdjęcie.

Miłość a choroby serca

Silne uczucie miłości powoduje, że kobiety w mniejszym stopniu są narażone na choroby układu sercowo-naczyniowego. Jeśli osoby będące w szczęśliwym związku często się przytulają, całują i regularnie dochodzi do zbliżeń intymnych, obniżają w ten sposób swoje ciśnienie krwi, co z kolei w pewnym stopniu zabezpiecza je przed chorobami serca.

Wpływ miłości na rozwój umysłu

Zaspokajane pożądanie wspomaga rozwój naszego umysłu, pobudza naszą kreatywność i twórczość, dzięki czemu stajemy się mądrzejsi.

Miłość a zdrowie psychiczne

Ogromną zaletą szczęśliwej miłości jest jej wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Dzięki uczuciu, jakim jest miłość w mniejszym stopniu narażeni jesteśmy na choroby psychiczne, takie jak depresja, nie krążą nam w głowie myśli o samobójstwie oraz dalekie nam są stany depresyjne.

Niestety miłość może również być powodem do szybkiego upadku człowieka, jeśli jest nieszczęśliwa. Aby więc temu zapobiec, warto o nią zadbać, odpowiednio ją pielęgnować, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Do zadbania o miłość fizyczną przydać się mogą akcesoria BDSM, które znaleźć można na stronie internetowej https://www.area69.pl/. Przy staraniu o pogłębienie się uczucia fizycznego z pewnością pomogą także filmy erotyczno-psychologiczne.

Poprzedni artykułNa czym polegają kampanie AdWords?
Następny artykułPopraw swoją jakość życia- pomogą Ci oczyszczacze powietrza do domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj