Kiedy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości?

Wiele osób, które szykują się do sprzedaży nieruchomości, przeprowadzają tylko pobieżny rekonesans rynkowy, co kończy się zbyt niską lub zawyżoną ceną, a więc niepotrzebnymi stratami. Wówczas warto skierować swoje kroki do agenta nieruchomości, który pomoże w bezproblemowym przeprowadzeniu transakcji.

Co daje pośrednictwo agenta nieruchomości?

Skorzystanie z usług agenta pomoże przede wszystkim dotrzeć do potencjalnych klientów. Wykonanie w pełni profesjonalnych zdjęć oraz dokładnego opisu, a także udostępnienie ogłoszenia w internecie lub lokalnej prasie sprawi, że pojawi się więcej chętnych na zakup. Taka osoba będzie także odpowiedzialna za obsługę telefonów i umawianie spotkań w dogodnym dla każdej ze stron terminie. Dopilnuje również wszystkich formalności związanych z przygotowaniem odpowiednich dokumentów, niezbędnych w sprzedaży. Z pomocą zaprzyjaźnionych prawników może także przeprowadzić audyt prawny nieruchomości, który sprawdzi ją pod kątem ewentualnych zaległości. Dodatkowo każdy błąd czy niedopatrzenie, doprowadzające jedną ze stron do straty sprawia, że agent ponosi konsekwencje prawne, a także majątkowe.

Jakie zabezpieczenie daje działalność agenta nieruchomości?

Wszelkie negocjacje finansowe można zlecić agentowi, oczywiście ustalając minimalną dopuszczalną cenę. Najczęściej pierwszą czynnością jest sporządzenie umowy przedwstępnej, zabezpieczającej przede wszystkim interesy sprzedającego (w większości przypadków zadatek przepada w przypadku wycofania się kupującego). Oprócz kompletacji dokumentów agent zorganizuje również wizytę u notariusza, zapewniając również zniżki. Przed podjęciem współpracy należy dokładnie sprawdzić, czy podejmujący się współpracy ma ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Równie ważnym wyznacznikiem jest stosowanie Karty Praw Klienta, która daje większe poczucie bezpieczeństwa klientom. Jeżeli boisz się problemu ze sprzedażą posiadanej nieruchomości, skorzystaj z usług agenta, a w miarę potrzeb zleć audyt prawny nieruchomości.

Poprzedni artykułNajważniejsze waluty światowe
Następny artykułFood Truck – co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem działalności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj