Jaki laptop do pracy wybrać?

Laptop do pracy musi być z jednej strony wydajny, a z drugiej lekki i łatwy w transporcie. Jak wybrać ten, który najlepiej łączy w sobie powyższe cechy?

  1. Najważniejsze cechy laptopa do pracy
  2. Laptop do pracy – ASUS M509DA-EJ034 15,6”
  3. Laptop do pracy – ASUS VivoBook S15 M533IA-BQ023T 15,6
  4. O czym jeszcze pamiętać przy zakupie laptopa do pracy?

Najważniejsze cechy laptopa do pracy

Wybierając sprzęt, który ma nam służyć do celów zawodowych oczekujemy oczywiście odpowiedniej jakości wykonania i trwałości. Poza tymi cechami warto również zwrócić uwagę na to, jakie osiągi może zaoferować nam upatrzona maszyna. W szczególności dotyczy to:

  • czasu pracy bez baterii;
  • szybkości ładowania baterii;
  • wagi samego urządzenia, szczególnie jeżeli planujemy je ze sobą wozić w teren;
  • jakości układu chłodzącego, co jest szczególnie istotne gdy mamy w zwyczaju pracować przez wiele godzin z rzędu;
  • ogólnej wydajności systemu.

Powyższe parametry są uniwersalne niezależnie od tego, czy planujemy zakup urządzenia opartego na Windowsie, czy też modelu ze stajni Apple. Jeżeli laptop jest w stanie spełnić nasze wymagania w podanym zakresie, z dużym prawdopodobieństwem będzie idealny dla naszych potrzeb. Wiele ciekawych przykładów znajdziesz na stronie: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml.

Laptop do pracy – ASUS M509DA-EJ034 15,6”

Ciekawą propozycją dla osób wymagających i oczekujących najwyższej jakości jest ASUS M509DA-EJ034 15,6”. Oparty o 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor AMD® Ryzen 5 3500U laptop posiada duży, 15,6-calowy ekran działający w standardzie fullHD, z matową matrycą dzięki której mniej męczymy oczy podczas pracy i dyskiem SSD o pojemności 256GB. 8GB pamięci RAM działającej przy zintegrowanym układzie AMD® Radeon Vega 8 pozwoli na bezproblemowe, płynne działanie nawet w sytuacji, gdy wykorzystywane przez nas oprogramowanie jest zasobożerne. Dzięki temu, że sprzęt nie posiada narzuconego systemu operacyjnego możemy bezproblemowo dopasować laptopa do swoich wymagań, opierając go o dowolną platformę. Warto zwrócić również uwagę na wagę – zaledwie 1,9 kilograma bez problemu zmieści się w wygodnej torbie, jak i nie będzie dla nas stanowiło większego problemu przy pracy w terenie lub transporcie z jednego miejsca w inne.

Laptop do pracy – ASUS VivoBook S15 M533IA-BQ023T 15,6

Konkurencją dla poprzedniego modelu może być ASUS VivoBook S15 M533IA-BQ023T 15,6, szczególnie jeżeli potrzebujemy mocniejszej jednostki. We wnętrzu tego ultrabooka śmiga bowiem 8-rdzeniowy i 8-wątkowy AMD® Ryzen 7 4700U, we współpracy z układem zintegrowanym AMD® Radeon Graphics i 16GB pamięci RAM. Do dyspozycji mamy ekran tej samej wielkości i również w standardzie fullHD, o matowej matrycy. Waga ultrabooka jest także porównywalna, ponieważ decydując się na ten laptop będziemy mieli do przenoszenia zaledwie 1,8 kilograma. Do dyspozycji znajdziemy tu także większy dysk SSD – 512 GB. ASUS VivoBook jest wyposażony w system operacyjny Windows 10 Home Edition, w związku z czym nie będziemy musieli dokupować żadnego oprogramowania na start.

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie laptopa do pracy?

Wybierając laptopa do pracy przede wszystkim powinniśmy kierować się jego parametrami, a nie wyglądem czy zainstalowanym przez producenta systemem. Dzięki temu będziemy w stanie najbardziej racjonalnie rozdysponować nasz budżet i zyskać komputer, który faktycznie przysłuży nam się w wykonywaniu codziennych zadań, zamiast być obiektem frustracji. Chociaż laptopy nie oferują takiej swobody rozbudowy jak jednostki stacjonarne warto mimo wszystko zwrócić uwagę, czy w razie upływu lat będziemy mogli coś w laptopie wymieniać – jeżeli tak, jest to dodatkowy argument za kupnem.

Poprzedni artykułSmartwatche damskie – który warto wybrać?
Następny artykułKiedy warto skorzystać z usług radcy prawnego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj