Zabudowy busów i autobusów. Przegląd rozwiązań

zabudowy-busow-i-autobusow-przeglad-rozwiazan

Zakup busa lub autobusu do przewozu osób zawsze wymaga zaadaptowania go do potrzeb przewoźnika. Konieczne jest więc określenie, ile miejsc siedzących należy zainstalować oraz jakie to mają być siedzenia. Zabudowy busów i autobusów obejmują także wyposażenie wnętrza w odpowiednie maty lub dywaniki i dobór materiału tapicerki. Jakie rozwiązania stosuje się w tym zakresie?

Zabudowy busów i autobusów

Zabudowa busów i autobusów ma na celu znalezienie optymalnego rozwiązania, które z jednej strony będzie komfortowe dla pasażerów, z drugiej opłacalne dla przewoźnika. Chodzi więc takie zagospodarowanie przestrzeni, żeby było wygodnie, ale bez niepotrzebnych strat. Ilość, wielkość i kształt foteli dobiera się więc tak, żeby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, a jest ona różna w zależności od modelu pojazdu. Często jednak stosuje się:

  • 6-9 miejsc w busach,
  • 19 miejsc w autobusach.

Oczywiście oprócz zabudowy pojazdów do transportu osób, wykonuje się też zabudowę pojazdów dostawczych. Wyposaża się je w konstrukcje dopasowane się do wymagań klienta i rodzaju przewożonego towaru. I jedne, i drugie rodzaje zabudowy wykonuje na zlecenie firma BASTER z Krakowa, specjalizująca się w pracach tapicerskich.

Dzięki doświadczeniu w pracy z tapicerką firma jest w stanie podpowiedzieć, jakie materiały są najtrwalsze i najłatwiejsze do czyszczenia, a przy tym miłe w dotyku i estetyczne. Elegancka i praktyczna tapicerka nie tylko dobrze wygląda, ale też łatwo utrzymać ją w idealnym stanie bez większych nakładów. Firma BASTER wykonując przebudowę pojazdu, dba o każdy detal. Instaluje wygodne, funkcjonalne siedzenia, ale też wykańcza wnętrze odpowiednimi sklejkami antypoślizgowymi czy matami ocieplającymi.

Zabudowa pojazdów a homologacja

W wątku zabudowy busów i autobusów nie można pominąć ważnej kwestii, jaką jest homologacja. To od niej zależy, czy przebudowany pojazd będzie mógł poruszać się po drogach, czy nie.

Każdy bus lub autobus, który zostanie przebudowany, musi ponownie przejść proces homologacji. Oznacza to, że trzeba poddać go wielu testom, które pomogą zweryfikować, czy po zmianach wciąż odpowiada przepisom prawa i jest bezpiecznym środkiem transportu. Z tego względu szukając odpowiedniej firmy do wykonania zabudowy, warto sprawdzić, czy zapewnia też homologację. Dopiero wtedy możemy mówić o kompletnej usłudze, z której warto skorzystać. Brak homologacji po przebudowie oznacza spory kłopot dla właściciela pojazdu, dlatego nie zapomnij upewnić się, że dostaniesz ją od firmy, robiącej dla Ciebie zabudowę.

Poprzedni artykułSpłata chwilówki zaciągniętej przez Internet – co warto wiedzieć?
Następny artykułJakie są dostępne modele nabycia systemu WMS?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj