Nowa firma a wirtualny adres

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na to, aby otworzyć swoją firmę. Działalność gospodarczą najczęściej wybierają specjaliści, którzy pracują jako freelancerzy lub po prostu w branżach umożliwiających pracę zdalną. Przy zakładaniu każdego rodzaju firmy konieczne jest posiadanie adresu, który będzie oznaczony jako siedziba firmy. Właśnie na tym etapie wielu przyszłych przedsiębiorców natrafia na pierwsze trudności. Jakie? Odpowiedź na to pytanie oraz wyjaśnienie kwestii związanych z wirtualnym adresem, przedstawiamy w naszym poniższym poradniku.

Adres firmy a wpływ na wizerunek

Każda firma, która dopiero pojawiła się na rynku, musi mierzyć się z konkurencją posiadającą już pewnego rodzaju doświadczenie i przede wszystkim zaufanie klientów. Wielu osobom na początku bardzo trudno jest zdobyć nowe zlecenia bez odpowiedniej reklamy, czy innych zabiegów marketingowych. Z tego powodu już przy zakładaniu biznesu warto pomyśleć o tym, jaki adres będzie widniał jako dane firmy, również do wysyłki niezbędnych dokumentów. Wbrew pozorom wielu potencjalnych klientów zwraca na to uwagę. Zdecydowanie częściej skorzystają z usług firmy, której siedziba mieści się w większym i znanym mieście, niż w bloku mieszkalnym znajdującym się w małej miejscowości.

Mimo wszystko nie każdy może pozwolić sobie na to, aby wynająć biuro w centrum dużego miasta. Poza tym dla wielu osób pracujących zdalnie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tak zwanych stref coworkingowych, które znacząco obniżają miesięczne opłaty, a tym samym pozwalają na swobodną pracę przy wygodnym biurku i z dala od domowych obowiązków. Czy można „wynająć” adres firmowy? Odpowiedź na to pytanie przedstawiamy w dalszej części.

Wirtualny adres we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i wielu innych dużych miastach

Dla wielu przedsiębiorców pochodzących z różnych zakątków Polski wirtualny adres Wrocław, Warszawa, Kraków czy Gdańsk jest jedną z najlepszych opcji, jeżeli nie mają możliwości wynajęcia, czy zakupu lokalu usługowego. Firmy, które udostępniają tego typu pomieszczenia, najczęściej posiadają lokalizacje w samych centrach dużych miast, co niewątpliwie wpływa na prestiż w każdej branży.

Taki adres wirtualny np. we Wrocławiu (bez względu na to, gdzie mieszkamy) pozwala zatem znacznie obniżyć koszty prowadzonej działalności. W miastach wojewódzkich musimy liczyć się z tym, że za małe pomieszczenie w centrum poniesiemy koszt w wysokości od 2500 do nawet 8000 zł miesięcznie, na co nie mogą pozwolić sobie osoby, które pracują samodzielnie. Gdy doliczymy do tego inne opłaty, takie jak np. ZUS, podatek oraz opłaty księgowe, suma robi się naprawdę wysoka. Zatem skorzystanie z adresu wirtualnego, jest jedną z popularniejszych alternatyw, po którą sięgają młodzi przedsiębiorcy.

Czy z wirtualnego biura mogą skorzystać wszyscy?

„Wynajem” adresu wirtualnego biura to kwestia indywidualna każdego przedsiębiorcy, zatem wszystko zależy od tego, z usług jakiej firmy skorzystamy. Jest to na tyle wygodne rozwiązanie, że nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć oferty dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców, którzy dążą do optymalizacji miesięcznych kosztów wynikających z prowadzenia własnej działalności.

Poprzedni artykułUdana strategia sourcingowa – jak ją ustalić?
Następny artykułGdzie warto organizować szkolenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj