Lokale do wynajęcia w Krakowie – czym kierować się przy wyborze lokalu usługowego?

Szukając lokalu do wynajęcia w Krakowie powinniśmy dokładnie zastanowić się nad kilkoma decydującymi kwestiami. Atrakcyjna cena może okazać się dużą pokusą, jednak przed dokonaniem transakcji, należy zastanowić się, czy wybrany przez nas lokal będzie odpowiedni do rodzaju biznesu, który chcemy w nim prowadzić. Równie ważna jest lokalizacja – i to z kilku różnych powodów. Jeśli chcesz wiedzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę, decydując się na kupno lub wynajem lokalu usługowego w Krakowie, powinieneś przeczytać poniższy artykuł – właśnie tu znajdziesz odpowiedzi na dręczące Cię pytania!

Wymogi techniczne i zdolności adaptacyjne

Biuro podróży może być umieszczone w przestrzeni, w której wcześniej znajdowało się zwykłe mieszkanie. Jednak restauracja musi spełniać odpowiednie wymogi i przejść kontrolę Sanepidu. Wybierając lokal usługowy i szukając lokalów do wynajęcia w Krakowie, pamiętajmy, że jego przestrzeń musi być dopasowana do potrzeb naszej firmy – czy łatwo będzie ją zaadaptować i modyfikować, by spełniała wszystkie nasze wymogi. Lokal w stanie surowym będziemy pewnie musieli wykończyć samodzielnie, bez pomocy ze strony właściciela, który ograniczy się do podstawowych remontów (zapewnienie działającej instalacji elektrycznej czy bieżącej wody w kranach).

Lokalizacja

Interesujący nas lokal do wynajęcia w Krakowie może być zlokalizowany w centrum miasta, na jego obrzeżach, przy ruchliwej ulicy lub spokojnej okolicy, gdzie jest mnóstwo zieleni. Może znajdować się na osiedlu wypełnionym starymi blokami z betonu lub znajdować się na zamkniętym osiedlu domków jednorodzinnych. Każdy biznes potrzebuje nieco innego otoczenia, warto więc zwrócić uwagę na najbliższe sąsiedztwo – sklep z odzieżą dla niemowląt lepiej sprawdzi się na osiedlu, gdzie jest dużo młodych małżeństw niż w miejscu, gdzie mieszkają ludzie w podeszłym wieku. Nie zapominajmy również, że do lokalu powinien być łatwy dojazd – zarówno dla nas, jak i naszych klientów i niezależnie od tego, czy poruszamy się po mieście samochodem, czy autobusami i tramwajami.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni

To ważne, by zapoznać się także z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni – być może dziś znaleźliśmy Ziemię Obiecaną, miejsce na mały sklep z narzędziami, którego potrzebuje dana społeczność, a jutro okaże się, że na pustym placu obok zacznie się budowa wielkiego marketu budowlanego i w niedługim czasie stracimy wszystkich klientów. Planujmy więc z wyprzedzeniem, by uniknąć tego typu nieprzyjemnych niespodzianek.

Poprzedni artykułUszkodzenie auta przez nieznanego sprawcę – jak nie płacić za szkody z własnej kieszeni?
Następny artykułPodjazd z kostki brukowej – od czego zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj