Leasing samochodu używanego krok po kroku. To musisz wiedzieć!

Chcesz skorzystać z leasingu, ale od samochodów fabrycznie nowych wolisz auta używane? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać tę formę finansowania. Sprawdź, jak wziąć leasing samochodu używanego – przeprowadzimy cię przez ten proces krok po kroku.

Z leasingu mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorstwa, ale również klienci indywidualni. Ponadto ta forma finansowania nie jest zarezerwowana wyłącznie dla pojazdów nowych. To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby skorzystać ze wszystkich zalet leasingu, ale bez konieczności użytkowania fabrycznie nowych samochodów.

Jak wybrać korzystny leasing samochodów używanych?

Leasing samochodów używanych powinien być dopasowany do potrzeb i oczekiwań konkretnego leasingobiorcy. Dlatego decydowanie się na przypadkową ofertę i podejmowanie decyzji pod wpływem chwili nie jest dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj! Umowę finansowania zawierasz na kilka lat, warto więc porównać dostępne możliwości. Analizując poszczególne propozycje firm leasingowych, należy zwrócić uwagę m.in. na takie kwestie jak:

  • minimalna wpłata własna – od jej wysokości zależy, ile pieniędzy będziesz potrzebować „na start”
  • wysokość rat leasingowych
  • wiek leasingowanego pojazdu
  • okres finansowania.

Jeżeli nie przywiązujesz się do samochodów i lubisz je często zmieniać, warto rozważyć możliwość wymiany auta nawet co 2 lata.

Ciekawą opcją wyróżniającą się na tle wielu leasingów samochodów używanych jest Leasing SMARTPLAN na używane auta dostępny w ofercie Toyota Leasing. Jest to produkt finansowy, dzięki któremu leasingobiorca może m.in.:

  • płacić miesięczne raty niższe nawet o 60% w stosunku do oferty standardowej
  • skorzystać z niskiej wpłaty własnej – już od 0%
  • sfinansować pojazd, którego wiek w połączeniu z okresem trwania umowy wynosi 7 lat.

Leasing samochodów używanych – formalności

Aby ubiegać się o leasing samochodów używanych, musisz zacząć od wyboru odpowiedniego modelu pojazdu. Chociaż finansowanie możliwe jest na wszystkie auta z drugiej ręki, lepiej skorzystać ze sprawdzonych źródeł. Mowa o salonach samochodowych oferujących nie tylko samochody nowe, ale i używane. Dzięki temu masz większą szansę na otrzymanie finansowania.

Czas przystąpić do kwestii formalnych:

  • wypełniasz wniosek z dealerem (przy założeniu, że korzystasz z jego oferty)
  • przedstawiasz dokumenty finansowe
  • odbierasz decyzję leasingową jeszcze tego samego dnia.

Jeśli będzie pozytywna, wówczas podpisujesz umowę i czekasz na odbiór auta. Cały proces zajmuje maksymalnie 2-3 dni.

Wybierz dogodny wariant po zakończeniu umowy

Korzystając z leasingu samochodów używanych – podobnie jak w przypadku pojazdów nowych, masz do wyboru zwykle 2 warianty zakończenia umowy. W przypadku Leasingu SMARTPLAN na używane auta, czeka na ciebie jeszcze jedna opcja.

Możesz wymienić samochód na nowy – bez angażowania środków własnych. Dealer odkupuje od ciebie pojazd, a z uzyskanych pieniędzy spłacasz ratę wykupową oraz pokrywasz opłatę wstępną kolejnego leasingu.

Poprzedni artykułImadła ślusarskie, maszynowe i chwyty wiertarskie
Następny artykułZbiorniki rezerwowe wody pitnej – do czego służą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj