Kostka introligatorska – co to takiego?

Kostka introligatorska to proste aczkolwiek bardzo skuteczne narzędzie o wielu zastosowaniach, o których poniżej. Kości produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu zyskują jeszcze więcej możliwości wykorzystania.

Czym jest kostka introligatorska?

Kostka introligatorska to przyrząd wykonany z kości wołu służący do zaginania papieru zwanego bigowaniem. Kostka introligatorska jest stworzona dla osób zajmujących się tworzeniem produktów czy też dzieł sztuki z papieru. W codziennym życiu możemy mieć z nią do czynienia w bibliotece, gdzie służy do wygładzania drobnych nierówności czy usuwaniu bąbelków spod folii, w które oprawiane są książki.

Kostka introligatorska – gdzie się ją wykorzystuje?

Ten precyzyjny nożyk służący do tak zwanego bigowania, dzięki któremu papier łatwo i precyzyjnie składa się wzdłuż powstałej linii zagięcia. Gdzie można stosować taki przyrząd? Otóż kostka introligatorska odnalazła swoje przeznaczenie chociażby w decoupage, czyli metodzie polegającej na zdobieniu różnych elementów poprzez przyklejenie do nich skrawków papieru, serwetek i tym podobnych. Innymi technikami bazującymi na precyzyjnych i równych zagięciach są cardmaking, czyli tworzenie kartek okazjonalnych oraz scrapbooking będący metodą ozdabiania albumów, kartek oraz pamiętników. Ponadto kostka introligatorska jest niezwykle pomocna w modelarstwie oraz introligatorstwie polegającym na wytwarzaniu opraw i oprawianiu druków, takich jak książki, czasopisma, broszury.

Gdzie można kupić kostkę introligatorską?

Oczywiście w wielu sklepach internetowych, po wpisaniu frazy „kostka introligatorska” otrzymujemy cały wachlarz ofert. W realnym świecie taki produkt można dostać we wszelkiego rodzaju sklepach plastycznych, artystycznych czy technicznym. Mogą ją również posiadać na stanie księgarnie, zarówno te tradycyjne jak i branżowe. Możesz je również znaleźć w sklepach dla hobbystów i plastyków, w których jest wiele narzędzi ułatwiający tworzenie dzieł sztuki. Cena takiej kostki nie jest szczególnie wysoka, narzędzie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, więc cena jest bardzo przystępna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here