Jesienna szaruga – jak przetrwać najkrótsze dni w roku

Jesienna szaruga, inaczej przedzimie, jest okresem przejściowym między dwoma porami ostatniej części roku. Nie dość, że dni w tym czasie są najkrótsze, to mamy jeszcze niską temperaturę, częste opady i większe niż zwykle zachmurzenie. Promienie słońca należą do rzadkości. Wiele osób, nie tylko meteopatów, odczuwa z tego powodu pogorszenie samopoczucia.

Nic dziwnego, że odczuwamy różnicę, ponieważ w przyrodzie na zewnątrz zachodzi wiele zmian. Rośliny zatrzymują swoją wegetację, zwierzęta przechodzą w sen zimowy lub zmieniają swoją dietę – czyli niewiele się dzieje.

My jednak w naszym życiu nie możemy przejść w tryb zimowy. Pracujemy tak jak wcześniej, wstajemy o tej samej godzinie i sumiennie spełniamy codzienne obowiązki, próbując przezwyciężyć słabości. Okres jesienno-zimowy to również większe prawdopodobieństwo złapania infekcji – jeśli się nam przydarzy, to znacznie obniża jakość naszego życia.

Zwróć uwagę na swoje zdrowie

W tym okresie każdy powinien zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Suplementy diety mogą pomóc w podratowaniu naszego systemu odpornościowego. Jeśli uda nam się utrzymać dotychczasową aktywność fizyczną, to nie tylko zadbamy o swoje zdrowie, ale również o wewnętrzną równowagę. Aspekt psychofizyczny regularnego wysiłku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie szczególnie w tak trudnym okresie.  Podobnie kojący wpływ będzie miał regularny, odpowiedniej długości sen, który zapewni właściwą regenerację i odpoczynek.

Zadbaj o relacje

Jednym ze sposobów przezwyciężenia jesiennej chandry jest niewątpliwie kontakt z innymi ludźmi. Warto wykorzystać okazję, by wspólnie ze znajomymi spędzić wieczór lub zorganizować spotkanie poza domem. Dla tych, którzy preferują jednak więcej swobody przyda się spacer z czworonogiem. Czas spędzony z pieskiem na spacerze lub zabawie równie dobrze wpłynie na poprawę naszego nastroju. Więc załóżmy naszemu pupilowi szelki np. od BB Republic lub obrożę i mimo mniej sprzyjającej pogody spędźmy z nim trochę czasu poza domem.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here