Ile trwa przeprowadzka?

Przeprowadzka, to nie małe wyzwanie, które najczęściej kojarzy się z długim czasem przygotowań, mozolnym transportem i ponownym, długim czasem poświęconym na ustawienie wszystkich przewiezionych rzeczy na odpowiednim miejscu. Ile trwa przeprowadzka, a ile może trwać?

Jak długo trwa proces przeprowadzania się?

Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, jak dobrze zorganizujesz całą przeprowadzkę. W przypadku słabej organizacji, całość może zając wiele tygodni. Jeżeli jednak zaplanujesz wcześniej pakowanie przedmiotów, transport, wnoszenie i ustawianie, możesz ten czas solidnie skrócić, a przy tym oszczędzić sobie stresu, pracy i dodatkowych kosztów.

Jak zaplanować przeprowadzkę, żeby trwała krótko?

Przede wszystkim, powinnaś mieć wszystko dokładnie rozplanowane. W tym przypadku, najlepszą praktyką, jest stosowanie metody od ogółu do szczegółu. Weź zatem kartkę i długopis i zaplanuj sobie dzień, w którym chcesz spakować rzeczy do kartonów. Pomyśl o tym skąd weźmiesz odpowiednie pudła do przeprowadzki, możesz je pewnie kupić przez internet. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe, jak np. https://fortis-przeprowadzki.pl mają zazwyczaj własne kartony. Koszt ich zakupu jest wówczas niższy i wpisany w całość kosztów przeprowadzki. Poza kartonami pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach na rzeczy, których nie spakujesz w kartony, lub zostaw to zmartwienie firmie przeprowadzkowej. Pamiętaj też, ze w dniu pakowania przedmiotów, zacznij od tych, które były Ci dotychczas najmniej potrzebne – to one pojadą na początku samochodu transportującego, więc zostaną wyciągnięte na końcu.

Umów się z firmą transportową, na konkretny termin po odbiór mebli, pudeł i innych rzeczy. Najlepiej załatwić to od razu, gdy tylko zapakujesz już wszystkie przedmioty. Wówczas czas, kiedy nie możesz swobodnie korzystać z własnego mienia, będzie możliwie najkrótszy. Firma odbierze Twoje rzeczy i zachowując właściwy poziom bezpieczeństwa, przewiezie je we wskazane przez Ciebie miejsce a następnie wniesie wszystko do mieszkania.

Na koniec ustaw wszystko na swoim miejscu

Jeśli masz już wszystkie swoje rzeczy w nowym lokum, to możesz przystąpić do ich ustawiania, rozpakowywania, które z pewnością zajmie Ci wiele czasu. Spokojnie, większość firm przeprowadzkowych nie zostawia klientów na pastwę losu z kartonami w domu. Firma o której wspominałem także rozpakuje, ustawi wszystkie przedmioty i meble, a na koniec posprząta po swojej pracy. Tobie zostaje tylko cieszyć się z nowego miejsca zamieszkania. Pamiętaj, że to od ciebie zależy ile czasu trwać będzie przeprowadzka. Przy dobrej organizacji, możesz zostać mistrzem sprawnej przeprowadzki. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here