Eleganckie koszule męskie – jakie wybierać, by stylizacja była maksymalnie elegancka

Koszule są niezbędne w stylizacji z garniturem. Świetnie komponują się z materiałowymi spodniami i marynarką. Dzięki nim każda stylizacja może wyglądać na elegantszą.

Są takie części garderoby, które można mieć, a są i takie, których obecność w szafie jest obowiązkowa. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku męskich koszul mamy do czynienia z drugim przypadkiem. Jednocześnie modeli w sklepach jest tak wiele, że nietrudno się domyślić, że będą pasowały do różnych stylizacji. Jedne są sportowe i nosimy je do stylizacji casualowych i mniej formalnych, a inne mają być eleganckie i formalne. I to na tych drugich się dzisiaj skupimy i spróbujemy wybrać model idealny.

Koszule męskie – jaki mamy wybór?

Wydawałoby się, że zakup koszuli nie jest niczym skomplikowanym, ale wystarczy wejść do sklepu i od razu mamy wątpliwości. Zobaczymy koszule w przeróżnych wariantach. Z krótki i z długim rękawem. Gładkie i ze wzorem. Jedne będą z daleka kojarzyć się z prestiżem i wykwintnym przyjęciem, a inne z kolei zachęcą do tego, by nosić je na miasto pod sportową marynarką, lub nonszalancko narzucić na T-shirt. A to dopiero początek!

Koszule męskie – na spinki czy na guziki?

Różnica dotyczy mankietu koszuli. Przy prostym, okrągłym lub ściętym i pojedynczym mankiecie mamy zapinanie na guzik. Przy podwójnym, czyli francuskim, mamy zapięcie na spinki. Ta wersja jest bardzo elegancka i formalna. Co prawda nie ma sztywnych wymogów co do tego, na jakie okazje powinniśmy nosić spinki, a na jakie guziki, ale jeżeli chcemy, by nasz strój był maksymalnie elegancki, to zdecydowanie lepsze będą koszule ze spinkami.

Eleganckie koszule męskie – na jaką listwę postawić?

Listwa jest miejscem, w którym przymocowane są guziki. W sportowych koszulach i w części koszul elegantszych widać guziki. Natomiast jeżeli chcemy elegancki model do muchy, powinniśmy sięgnąć po coś innego – po model, w którym listwa guzikowa jest dodatkowo wyposażona o plisę zakrywającą guziki.

Elegancka koszula męska a jej kolor i materiał

Eleganckie koszule męskie muszą się wyróżniać na tle pozostałych. Dlatego też duże znaczenie ma jakość. Podstawowym materiałem jest bawełna, a najlepsza jest ta, która pochodzi ze Szwajcarii lub Włoch. Koszula z takiej bawełny charakteryzuje się delikatnością i mięsistością. Od razu poznamy różnicę, jeśli przyrównamy koszulę z bawełny dobrego gatunku i z tą, w której bawełna nie ma dobrego chwytu albo większość składu stanowi poliester. Jeszcze bardziej eleganckim wariantem są koszule jedwabne, ale musimy się liczyć z tym, że są znacznie droższe.

A kolor? Najbardziej uniwersalna jest biel. Biała koszula to absolutna klasyka. Mało tego, będzie dobrze komponować się w każdym zestawieniu stylistycznym. Zwróćmy też uwagę na staranność szwów, to, czy koszula jest równa. Tak samo liczy się rozmiar i krój. Aby elegancka koszula wyglądała na nas elegancko, musi się dobrze układać. Nie może być za długa, za szeroka ani za wąska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here