Cloud Storage – czym jest i dlaczego warto wybrać tę usługę dla firmy?

Coraz częściej korzystamy z aplikacji, takich jak dysk Google, Dropbox czy Mega. Dzięki nim można w łatwy sposób przechowywać lub podzielić się błyskawicznie informacjami, nie obciążając pamięci komputera lub wykluczając wykorzystanie przenośnej pamięci, takiej jak fizyczny dysk. Informacje przechowywane w tych aplikacjach to dane gromadzone w chmurze.

Czym jest Cloud Storage?

Przechowywanie danych w chmurze to usługa, która obejmuje udostępnianie mocy obliczeniowej, a także miejsca, gdzie można przechowywać dane. Cloud Storage może być sposobem na optymalizację finansową w wielu firmach. Outsourcing chmury pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie sprzętu oraz opłaceniu personelu.

To również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zawartość chmury jest dostępna z każdego miejsca na świecie. Wystarczy zalogować się na profilu firmy, na przykład w aplikacji, i rozpocząć udostępnianie lub edytowanie plików.

Cloud Storage – rodzaje udostępniania informacji

Istnieją dwa rodzaje Cloud Storage – prywatny oraz firmowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się mniejszą ilością miejsca oraz mocą obliczeniową, które pozostawiono do dyspozycji użytkownika. Żeby skorzystać z udostępniania i przesyłania informacji, wystarczy się zalogować za pomocą wybranego hasła.

Cloud Storage dla firm to zupełnie inna usługa. Dane, które przedsiębiorstwa umieszczają w chmurach, są zwykle poufne, a ich stracenie lub kradzież wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Chmura przeznaczona dla firm może być udostępniana na specjalnie zakupionych serwerach lub u zewnętrznego dostawcy takich usług.

Cloud Storage dla firm – na co zwrócić uwagę?

Chmura dla firm powinna być odpowiednio zabezpieczona. Absolutną podstawą jest szyfrowanie wiadomości oraz zabezpieczenie ich przed atakami hakerskimi zaawansowaną technologią i sprawdzonymi firewallami. Chmura dla firm jest zwykle udostępniana z Data Center, czyli miejsca, gdzie znajdują się serwery oraz urządzenia infrastruktury sieciowej.

Przed wyborem usługi Cloud Storage należy sprawdzić, czy Data Center dostawcy jest odpowiednio zabezpieczone, a także czy lokalizacja ma certyfikat Tier. Takie odznaczenie uzyskuje się wyłącznie, gdy Data Center wpisuje się w najwyższe standardy bezpieczeństwa. Certyfikat może być stopniowany zgodnie z poziomem zabezpieczeń od 1 do 4.

Chmura dla firm – jakiego dostawcę wybrać?

INEA oferuje pakiet, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorców. Dostawca ma własne Data Center, które uzyskało certyfikat Tier III. INEA CloudPro to usługa o wysokiej wydajności, dzięki której skorzystasz z dużej mocy obliczeniowej i przestrzeni przeznaczonej do przechowywania danych w modelu IaaS. Chmura dla firm jest dostarczana w klastrze High Availability z INEA Data Center, który znajduje się w wyjątkowo chronionej lokalizacji INEA Park.

Zewnętrzne centrum przetwarzania danych to rozwiązanie idealne dla małych i dużych firm prywatnych oraz publicznych, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo danych firmowych, ale również pozwala zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem serwerowni i zatrudnieniem osób koniecznych do jej obsługi. Nowoczesne Data Center jest bezpiecznym i stabilnym środowiskiem pracy dla systemów informatycznych, dzięki któremu dane firmy są chronione przed atakami hakerskimi i szpiegowskim oprogramowaniem. Dzięki temu, że kopie bezpieczeństwa znajdują się w innym miejscu niż siedziba firmy, zawsze istnieje możliwość odzyskania danych w przypadku ich utraty lub zniszczenia.

Te wszystkie cechy oferty sprawiają, że chmura dla firm INEA to naprawdę atrakcyjna oferta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here