Assistance nie tylko dla kierowców. W czym jeszcze pomogą Ci dodatkowe usługi z polisy?

Serwisant naprawiający pralkę

Co jako pierwsze przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o ubezpieczeniu assistance? Z dużym prawdopodobieństwem jest to usługa, którą wykupujesz jako kierowca, aby uzyskać pomoc w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze. Okazuje się jednak, że niektóre pakiety assistance, np. oferowane przez ERGO Hestia, dotyczą nie tylko kierowców. Ich zakres jest znacznie szerszy.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie warianty ubezpieczenia assistance masz do wyboru w ERGO Hestia,
 • jak skorzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia assistance,
 • jakie są zalety korzystania z pakietu assistance.

Assistance może być dodatkiem do ubezpieczenia domu, mieszkania czy firmy. Wybór pakietów jest naprawdę szeroki, więc z łatwością wybierzesz dla siebie ubezpieczenie na miarę swoich potrzeb.

Pakiet assistance w ERGO Hestia – co obejmuje?

Niemal każda agencja ubezpieczeniowa oferuje swoim klientom usługę assistance dla kierowców. Ale w ERGO Hestia assistance może dotyczyć wielu aspektów życia codziennego.

 • Home Assistance

Assistance domowe to pakiet usług, o które możesz rozszerzyć ubezpieczenie nieruchomości. Dzięki temu zyskasz pomoc w przypadku uszkodzenia lub awarii, np. sprzętu komputerowego, RTV lub AGD, urządzeń grzewczych czy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

 • Medical Assistance

Ten wariant ubezpieczenia jest przydatny w sytuacji związanej z nagłą chorobą lub wypadkiem. Ubezpieczyciel umówi za Ciebie wizytę lekarza czy pielęgniarki, ale także zadba o Twoją rodzinę w tej trudnej sytuacji. Możesz liczyć m.in. na dowóz zakupów spożywczych do domu, transport do szpitala i z powrotem czy nawet opiekę nad dziećmi.

 • SOS Assistance

SOS to pomoc w nagłych sytuacjach, które są związane z poważnym uszkodzeniem domu – np. na skutek powodzi, pożaru czy włamania. Ten rodzaj ubezpieczenia przydaje się, gdy szkoda jest na tyle poważna, że uniemożliwia Ci dalsze mieszkanie. W takiej sytuacji ERGO Hestia zapewni Tobie i Twojej rodzinie lokal zastępczy, a także dozór opuszczonego domu.

 • Dom i Firma Assistance

Pakiet assistance jako dodatek do ubezpieczenia domu i firmy obejmuje naprawy instalacji czy sprzętu. Jego zakres jest zatem podobny jak w przypadku Home Assistance – z tym, że obejmuje dodatkowo naprawy urządzeń i instalacji firmowych.

Jak działa ubezpieczenie assistance inne niż komunikacyjne?

Jeśli korzystasz z ubezpieczenia assistence jako kierowca, z pewnością wiesz, jak przebiega zgłoszenie i organizacja pomocy. Ale jak skorzystać z tego, co oferuje Ci agencja ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia assistance domu czy firmy? Proces wcale nie musi być skomplikowany. Najważniejsze kroki to:

 • zgłoszenie problemu – za pomocą jednego telefonu, bez zbędnych formalności,
 • organizacja pomocy przez Centrum Alarmowe – ze stałym kontaktem pomiędzy Tobą a ubezpieczycielem,
 • profesjonalna pomoc – dokładnie w takim zakresie, jaki ustalisz z konsultantem,
 • ewentualna organizacja sprzętu zastępczego – jeśli nie możesz czekać na naprawę, ponieważ np. dana rzecz jest Ci niezbędna do pracy.

Assistance dla domu i firmy – dlaczego warto?

Pakiet assistance nie tylko dla kierowców to dla Ciebie mnóstwo zalet. Najważniejsze z nich to:

 • oszczędność czasu, którego nie musisz poświęcać na naprawę sprzętu czy załatwienie innej sprawy,
 • brak konieczności płacenia za wizytę fachowca,
 • bezproblemowa naprawa instalacji i sprzętów – także po okresie gwarancji,
 • brak konieczności przerywania pracy – ze względu na możliwość dostarczenia sprzętów zastępczych,
 • możliwość dodania pakietu assistance do podstawowego ubezpieczenia w każdym momencie trwania umowy – w przypadku oferty ERGO Hestii.

Dodanie ubezpieczenia assistance do podstawowej polisy to szansa na znaczną poprawę komfortu życia codziennego oraz pracy. Sprawdź ofertę ERGO Hestia i wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here